Jindřichohradecký zámek otevírá dříve

Ložnice v Zelených pokojích I. patra Adamova stavení

Jindřichohradecký zámek obvykle otevírá své brány návštěvníkům se začátkem měsíce dubna. V letošním roce se však mohou milovníci památek přijít podívat, jak zámek přezimoval, již v posledních dvou březnových víkendech.

 

Ač byla letošní zima mírná a tak nám ani nepřipadala dlouhá, přeci se my, zaměstnanci zámku, na otevření nedočkavě těšíme. Soudě podle četných dotazů zájemců o prohlídku, se velmi těší také návštěvníci.

Proto jsme se rozhodli otevřít zámek již v posledních dvou březnových víkendech 18. a 19. března a 25. a 26. března. Ve všech víkendových dnech vypravíme denně tři prohlídky, a to v 11.00, 13.00 a 15.00 hod. Sezónu v posledních letech začínáme prohlídkami Výběrového okruhu. Ten ukazuje budovy a komnaty, kterými se může jindřichohradecký zámek právem pyšnit. Prohlídka zavítá do Černé kuchyně, pokračuje v těch nejlépe dochovaných Zelených renesančních pokojích Adamova stavení a je zakončena ve skvostné manýristické stavbě, hudebním pavilonu Rondelu.

A když už bude otevřeno o víkendech, vypravíme 2 prohlídky denně také ve všedních dnech. Konkrétně v údobích 21. - 24. března28. - 31. března (út-pá). V těchto dnech vypravíme 2 prohlídky denně, a to vždy v 11 a ve 14 hodin.

 

Důležité doporučení pro všechny zájemce o první prohlídky letošní sezóny: Dobře se oblečte.

 

První jarní dny mohou přinést hezké počasí. Nenechte se jím však ošálit při výběru oblečení pro návštěvu zámku. Jeho budovy se přes zimu nevytápí. Byla by škoda připravit se podchlazením o příjemný zážitek.

Těšíme se na vaši návštěvu.