Lego pod zámkem 3: Jindřichův Hradec

Lego pod zámkem 3

Od poloviny července do konce září budou výstavní sály v Adamově stavení na třetím zámeckém nádvoří hostit rozsáhlou výstavu stavebnic firmy LEGO ze soukromé sbírky Michala Plose.

Už třetí ročník putovní výstavy se od řady jiných expozic a muzeí LEGA odlišuje tím, že součástí jsou nejen desítky sestavených modelů, včetně řady unikátních, ale především rozsáhlou hernou, která malým i velkým návštěvníkům umožňuje si s LEGO kostkami také hrát. V Jindřichově Hradci jsou připravena hned čtyři herní stanoviště.

V rámci jedné vstupenky získají návštěvníci také přístup na velkou výstavu mapující dějiny rodu Černínů s mnoha cennými exponáty včetně originálu tureckého stanu z 1. poloviny 17. století, který získal Heřman Černín během své diplomatické mise darem od tureckého sultána, a také do expozice představující oživené a rozpohybované loutky výtvarnice Stáni Stuchlé získávající opakovaně ocenění na nejvýznamnějších evropských loutkářských festivalech. Otevřeno je až do konce srpna každý den.

Za vstup na všechny výstavy včetně LEGO herny se platí jen jedno vstupné ve výši 100 Kč na osobu. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Do konce srpna bude výstava otevřena denně od 10 do 16 hodin.
Pokračovat bude i v měsíci září, a to o víkendech, opět od 10 do 16 hodin.